--> Креативна школица успеха - одрастање и учење у покрету – Креативни учитељи

УДРУЖЕЊЕ КРЕАТИВНИ УЧИТЕЉИ

Сајт за подршку деци, родитељима и наставницима у изазовима одрастања, родитељства, васпитања и образовања

Креативна школица успеха – одрастање и учење у покрету

Креативна школица успеха

Нема ништа лоше у томе да деца бораве у свету маште, али и те како може да буде лоше ако превише бораве у свету илузија. Зато је важно да дете буде окружено реалним светом и што мање изложено илузијама.

Деци данашњице потребно је више кретања и више квалитетног контакта са светом реалности. Пошто деца немају довољно искуства да разликују свет маште и свет илузија, од света реалности, задатак родитеља, васпитача и учитеља јесте да се тим питањем озбиљно позабаве. Лепо је живети у машти, али онда треба имати у виду могућност болног судара се са реалношћу. Ако желимо да дете поштедимо тог судара неопходно је да га на време оспособимо да разликује стварност и илузије. Да бисмо успели у томе потребно је да и сами поседујемо способност разликовања маште и илузија.

Између света маште и света илузија линија је врло танка.

“Извод из франшизног пројекта Креативна школица успеха

Komentari